Roma dhe Interi vijnë me një super shkëmbim, Xheko vishet “zikaltër”, Eriksen “verdhekuq”!

Sulmuesi boshnjak, Edin Xheko, është gjithnjë e më larg Romës, pas përplasjes që pati me trajnerin Paulo Fonseka. Sipas mediave italiane, lojtarët e Romës ishin revoltuar dhe kishin vendosur ti kundërvihen trajnerit, Paulo Fonseka, derisa  kryesori në këtë ngjarje ishte Edin Xheko. Mirëpo edhe përkundër gjithë kësaj situate, trajneri portugez i Romës

Edin Xheko në janar largohet nga Roma, nuk është Juventusi, por…

E përditshmja italiane “Il Messaggero”, raporton se sulmuesin boshnjak, Edin Xheko në janar do të largohet nga Roma. Boshnjaku ishte shumë pranë transferimit te Juventusi, mirëpo  në fund transferimi nuk u realizua. Megjithatë Xheko do të largohet nga “Olimpiko” në janar, mirëpo ekipi i tij i rradhës nuk do të jetë Juventusi,