Shkëndija gati akordin me Çinarin, zbulohet madje edhe paga e tij!

Aventura e Erald Çinarit në Turqi me skuadrën e Samsunspor ka përfunduar. Futbollisti shkodran ka prishur kontratën me klubin turk dhe ka preferuar të vijojë karrierën te Shkëndija e Tetovës, pavarësisht faktit se për 26-vjeçarin kishte interesim edhe nga dy skuadrat e Superligësm shqiptare, Vllaznia dhe Partizani. Edhe pse skuadra nga