Javë e mbarë për futbollistët tanë shqiptarë në Europë! Daci, Asani dhe Et’hemi shënojnë eurogola (VIDEO)

Fundjava ka rezultuar e mbarë për disa nga futbollistët shqiptarë nga Maqedonia që luajnë në futbollin europian, njofton “infOSport.mk”. I pari që kishte shënuar ishte Valon Et’hemi, tetovari i cili shënoi golin e vetëm për ekipin e Istanbulspor në transfertën ndaj Erzurum, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 14-të në

Është sërish ai miq, sërish Erdon Daci që shënon dhe që Vesterlon drejt elitës belge po e drejton

Erdon Daci po kalon momentet e tij më të mira në karrierë, teksa edhe të shtunën ka gjetur rrugën e golin në Belgjikë, njofton “infOSport.mk”. Vesterlo e tij shënoi fitore minimale 1:0 në transfertën ndaj Lommel, edhe atë falë golit të sulmuesit shkupjan në minutën e 92-të. Kur të gjithë mendonin se

Erdon Daci shënon sërish, këtë herë ndaj ish skuadrës së Nexhipit

Erdon Daci vazhdon me paraqitje pozitive në Belgjikë, teksa në ndeshjen e 9-të me fanellën e Vesterlos, ka shënuar golin e tij të 5-të, njofton “infOSport.mk”. Daci shënoi mbrëmë ndaj Lierse, skuadër tek e cila shumë vite më parë kishte luajtur edhe një shkupjan tjetër, Nderim Nexhipi. Vesterlo e Erdon Dacit shënoi

Erdon Daci protagonistë në fitoren e çmendur 4:3 të Konjaspor ndaj gjigandëve të Galatasarajit (VIDEO)

Erdon Daci doli të jetë protagonisti kryesor i super ndeshjes midis Konjasporit dhe Galatasarajit që dhuroi plotë 7 gola, dhe që në fund u mbyll me fitoren e skuadrës së shkupjanit që ndeshjen e mbylli me dy gola në rrjetën e Koçuk, njofton “infOSport.mk”. Erdon Daci golin e tij të parë

Gjest i madh i Erdon Dacit, shkupjani ndanë ndihma në Konja në prag të muajit të Ramazanit

Muaji i Ramazanit, është muaji i mëshirës, muaj i solidaritetit, ndërsa një gjë të tillë me vepra po dëshmon edhe shkupjani, Erdon Daci, aktualisht futbollistë i Konjasporit në Superligën Turke, njofton “infOSport.mk”. Daci ka vendosur që në prag të muajit të shenjtë të muslimanëve, që fillon me 24 prill, të ndajë

Konjaspor e Erdon Dacit i jep fund serisë prej 10 ndeshjeve pa fitore (VIDEO)

Konjaspori i Erdon Dacit i ka dhënë fund serisë prej 10 ndeshjeve pa fitore, teksa sonte në ndeshjen e parë të javës së 18-të në Superligën turke mundi në udhëtim ekipin e Ankaraguxhu me rezultatin minimal 1:0, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi shkupjan e nisi ndeshjen si titullarë, për tu zëvendësuar në minutën