Pas Ademit edhe 4 futbollistë tjerë nga Maqedonia largohen nga rradhët e Erzenit

Vazhdojnë largimet nga rradhët e KF Erzenit, skuadër kjo që edhe edicionin e ri do të luaj në Superligën shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Pas Ilirid Ademit, nga kjo skuadër janë larguar edhe tre futbollistët tjerë nga Maqedonia e Veriut. Fjala është për Ardit Iljazin, Xhelil Asanin, Florian Kadriun dhe Nehar Sadikin. Që

Trajneri i fundit që kishte fituar titullin kampion me Shkëndijën, do të marrë drejtimin e Erzenit!

Ish trajneri i Shkëndijës, Ernest Gjoka do të jetë trajneri i ri Erzenit. 53-vjeçari dhe klubi shijakas pritet të zyrtarizojnë bashkëpunimin në orët në vazhdim. Sipas asaj që raportojnë mediat në Shqipëri, Gjoka me ekipin e Erzenit do të firmos kontratë dy vjeçare, me teknikun nga Tirana që rikthehet në Shqiqëri

Nehar Sadiki nga Erzeni transferohet në një nga skuadrat e kryeqendrës shqiptare!

Nehar Sadiki duket se është kthyer në prioritetin kryesor të Dinamos së Tiranës në këtë merkato vere. Mbrojtësi kumanovar zhvilloi një sezon fantastik me Erzenin edicionin e kaluar në Superligën shqiptare, duke tërhequr kështu vëmendjen e skuadrave tjera. Qëndërmbrojtësi do të ishte një vlerë e shtuar për  trajnerin Dritan Mehmeti në

Ilirid Ademi, futbollisti i rradhës nga Maqedonia që i bashkohet Erzenit

Ilirid Ademi shton numrin e futbollistëve shqiptarë nga Maqedonia, që i bashkohen  skuadrës së Erzenit, që edicionin e ri do të bëjë gara në mesin e më të mirëve në futbollin shqiptarë. Skuadra nga Shijaku e nisi mbarë sezonin e ri, që startoi këtë fundjavë, duke mundur Vllazninë me rezultatin

Nehar Sadiki brenda dy muajve ndërron dy skuadra, por mbetet në Shqipëri!

Nehar Sadiki brenda dy muajve po ndërron dy skuadra. Ai është larguar nga Egnatia, te e cila skuadër u prezantua me datë 14 qershor, dhe i është bashkuar skuadrës së Erzenit, që ishte shumë aktive në këtë merkato, duke transferuar një skuadër të tërë. Një gjë të tillë njofton “Panorama Sport”,