Ilirid Ademi, futbollisti i rradhës nga Maqedonia që i bashkohet Erzenit

Ilirid Ademi shton numrin e futbollistëve shqiptarë nga Maqedonia, që i bashkohen  skuadrës së Erzenit, që edicionin e ri do të bëjë gara në mesin e më të mirëve në futbollin shqiptarë. Skuadra nga Shijaku e nisi mbarë sezonin e ri, që startoi këtë fundjavë, duke mundur Vllazninë me rezultatin

Nehar Sadiki brenda dy muajve ndërron dy skuadra, por mbetet në Shqipëri!

Nehar Sadiki brenda dy muajve po ndërron dy skuadra. Ai është larguar nga Egnatia, te e cila skuadër u prezantua me datë 14 qershor, dhe i është bashkuar skuadrës së Erzenit, që ishte shumë aktive në këtë merkato, duke transferuar një skuadër të tërë. Një gjë të tillë njofton “Panorama Sport”,