Ilirid Ademi shndërrohet në figurën kryesore te Erzeni! (VID

Ilirid Ademi po kalon një sezon shumë të mirë me Erzenin teksa është kthyer në një titullar absolut dhe prezenca e tij në fushën e lojës ndihet shumë. Sulmuesi me origjinë nga Gostivari te skuadra nga Shijaku erdhi gjatë merkatos së verës si lojtar i lirë nga Egnatia dhe menjëherë ka lënë gjurmë që në ndeshjet e para me shpejtësinë dinamike që e karakterizon.

Pozitën natyrale e ka si sulmues krahu, por trajneri Kapllani e ka përdorur shpesh herë edhe si mesfushor i krahut në formacionin 3-5-1-1.

28-vjeçari në 20 ndeshje këtë sezon ka shënuar 1 gol dhe ka dhuruar 3 asiste.

Klubi Erzenit në rrjetet sociale ka ndarë një video të sulmuesit nga Gostivari në ndeshjen ndaj Egnatias të fituar 2:1 me mbishkrimin: I pandalshëm.

Ademi tregon klasin e tij teksa merr topin në gjysmëfushën e shijakasve dhe vrapon si rrufe mes kundërshtarëve për të shkuar më pas në zonën e Egnatias ku për fat të keq nuk arrinë të shënojë.

https://www.instagram.com/reel/Cpr3GOTgSs8/?utm_source=ig_embed&ig_rid=9cdedd05-ebff-498a-bdeb-14d624edf4bc

 

Leave a Reply