Stadiumi “Fadil Vokrri” mirëpret dy skuadrat kampione shqiptare, Prishtinën dhe Shkëndijën

Dy skuadrat kampione shqiptare, ajo e Kosovës, Prishtina, dhe Maqedonisë së Veriut, Shkëndija e Tetovës para ndeshjeve të para në Europë, me 16 qershor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillojnë një ndeshje miqësore, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje të dy trajnerëve, Ramadanit dhe Gjokës do ju shërbejë si parapërgatitje

Shaqiri: Figura e Vokrrit nuk përshkruhet me fjalë,  ai ishte dhe do mbetet legjendë

Artim Shaqiri, një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë nga Maqedonia e Veriut të mërkurën në mbrëmje ishte pjesë e turneut të parë përkujtimor të organizuar nga FFK-ja, me veteranët e Prishtinës, Llapit, Flamurtarit të Vlorës dhe Tetovës për nder të legjendës, tashmë të ndjerë “Fadil Vokrri”, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse

Fenerbahçe nderon Fadil Vokrrin, ftesë speciale djalit të tij Gramozit për ndeshjen hapëse

Fenerbahçe nderon Fadil Vokrrin. Drejtuesit e skuadrës së njohur turke në krye me presidentin e ri Ali Koç, i kanë bërë ftesë zyrtare djalit të madh të legjendës së futbollit shqiptarë, Gramoz Vokrrit, për të qenë pjesë e ndeshjes hapëse që Fenerbahçe do ta zhvillojë kundër Bursasporit, në stadiumin “Shukru