Nadal, ne të tre jemi drejt fundit

Në një intervistë për mediat spanjolle, tenisti numër 2 në Botë, Rafael Nadal, ka deklaruar se dominimi i tij, Novak Djokoviç dhe Roxher Federer do të përfundojë së shpejti. Në 15 vitet e fundit, këta të tre kanë fituar 52 ‘Grand Slam”, duke e monopolizuar këtë sport. “Asgjë nuk është e përjetshme.

Super Del Potro mundi Federerin

Huan Martin Del Potro sonte arriti diçka që nuk e kishte arritur askush deri më tash në vitin 2018-të në fushat e tenisit, mundi zviceranin Roxher Federer. Argjentinasi një gjë të tillë bëri në një finale fantastike të zhvilluar në kuadër të turneut, “Indiana Uells”. Del Potro në finalen e madhe

Federer vazhdon shkëlqimin…!!!

Roxher Federer ka vazhduar shkëlqimin e tij duke u shpallur kampion në turneun “Masters” në Majami. Në finalen e madhe zvicerani mundi rivalin e tij të madh, Rafael Nadal në dy sete me rezultatin 6:3, 6:4. Ishte kjo ndeshja numër 37-të mes dy tenistëve të mëdhenj botëror, në të cilën Federer

Federer ngre lartë trofeun e Indian Uells

Roxher Federer është kampioni i ri i Masters turneut “Indiana Uells”, njofton “infOSport.mk”. Bartësi i  18 titujve “Grand Slam” në finalen e madhe mundi bashkëkombasin e tij, Stan Vavrinka me rezultatin 2:0, në sete 6:4, 7:5, duke regjistruar në këtë mënyrë fitoren e 20-të nga gjithsej 23 përballje ndaj tenistit