Messi me shokët i mbajtën leksion futbolli kampiones së Europës, Italisë (VIDEO)

Argjentina i ka mbajtur leksion futbolli Italisë, duke i mundur me rezultatin 3:0 “axurrët” në ndeshjen finale për trofeun "Finalissima", njofton “infOSport.mk”. Golat nga “Uembli” në Londër për argjentinasit i realizuan, Lautaro Martinez (28’),  Anhel Di Maria (45’) dhe Paolo Dybala (90’). Megjithatë rezultati nuk pasqyron dominimin e plotë të “gauçosëve” në

“Finalissima 2022”, Italia dhe Argjentina gati për spektakël

Italia dhe Argjentina do të zbresin sonte në fushë për të sqaruar se kush e zotëron futbollin në Evropë dhe në Amerikë. "Finalissima 2022" është finale ndërkontinentale dhe produkt i bashkëpunimit CONMEBOL-UEFA. Ndeshja në fjalë do të zhvillohet në stadiumin “Uembli” me fillim në ora 20:45. "Finalissima 2022"është një ringjallje e idesë së