Andi Zeqiri pavarësisht 18 golave të shënuar, nuk bindi te Bazeli! Transferohet në Belgjikë te Genk

Pavarësisht se zhvilloi një sezon fantastik, ku arriti të shënojë plot 18 gola, si dhe të dhurojë 2 të tjerë në 50 përballjet e zhvilluara me skuadrën e Bazel, ku ishte i huazuar, “bomberi” zviceran me origjinë shqiptare, Andi Zeqiri duket se do të nisë tashmë një “aventurë” të re