Kapiteni izraelit Eli Dasa luan rolin e viktimës, nxjerrë atletën e një 8-vjeçari të rrëmbyer pavarësisht 4 mijë fëmijëve të vrarë palestinez

Izraeli nesër në Hungari si vendas do të mirëpret Zvicrën në kuadër të kualifikueseve për Kampionatin Evropian. Kapiteni i izraelitëve Eli Dasa, foli për pritshmëritë, përgatitjet dhe situatën në Izrael, ndërsa u ndal edhe tek Nave Shoham, djali 8-vjeçar i cili u rrëmbye nga Hamasi dhe tani po mbahet peng në

Probleme për Edi Rejën në prag të sfidës me Izraelin, mungojnë dy sulmuesit kryesor!

Kombëtarja e Shqipërisë sezonin e ri në Ligën e Kombeve e nisi me një barazim 1:1 në transfertë kundër Islandës. Mirëpo kjo ndeshje tashmë i takon së kaluarës, ashtu që “kuqezinjtë” gjithë vëmendjen kanë kthyer nga ndeshja e radhës kundër Izraelit, që do të luhet më datë 10 qershor në

Pandemia “Covid19”, numri një i futbollit Muhamed Sejdini nuk rrezikon asgjë, Maqedonia U21 drejt Izraelit me linjë çarter

Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë me 12 nëntor do të zhvillojë ndeshjen e para fundit në kuadër të grupit 6 eliminatorë, e vlefshme për Europianin e vitit të ardhshëm, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i ekipit të Bllagoja Milevskit do të jetë Izraeli,ndeshje kjo që do të zhvillohet në Netanja. Drejt tokës izraelite shpresat

Atanasov më i shpejtë se fërshëllima e arbitrit, shpëtoi Maqedoninë U21 nga disfata me Izraelin (VIDEO)

Shpresat e Maqedonisë së Veriut i kanë shpëtuar mrrekullisht disfatës nga Izraeli në kuadër të xhiros së tetë të grupit 6, e vlefshme për eliminatoret e Europianit të vitit të ardhshëm, njofton “infOSport.mk”. Falë një goli të shënuar në çastet e fundit të takimit, Maqedonia e Veriut barazoi 1:1 me Izraelin,

Angellovski publikon formacionin anti-Izrael, rikthehet komandanti mbrojtës, Musliu

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në futboll sonte do të zhvillojë ndeshjen e saj të fundit në kuadër të ciklit eliminatorë për “Euro 2020”, njofton “infOSport.mk”. Në kuadër të grupit “G”, “verdhekuqtë” do të përballen me Izraelin, me të cilën skuadër për momentin ndajnë pozitën e katërt, që të dyja

Ademi shënon, Maqedonia kthehet me barazim nga transferta me Izraelin

"infOSport.mk" drejtëpërdrejtë nga Ber Sheva Përfaqësuesja e Maqedonisë ka arritur të “rrëmbejë” një pikë shumë të vlefshme në transfertën e rëndësishme me Izraelin, pasi ndeshja e zhvilluar në “Ber Sheva” e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Europian u mbyll me barazim 1:1, njofton “infOSport.mk”. Pjesa e parë foli në të mirë

Pas Shqipërisë edhe shpresat e Kosovës nesër përballen me Izraelin

Pas kombëtares së Shqipërisë që mbrëmë luajtën ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve ndaj Izraelit, ndaj së njëjtës përfaqësuese, mirëpo asaj U21, nesër do të përballet edhe përfaqësuesja shpresa e Kosovës. Është kjo ndeshja e fundit e të përzgjedhurve të trajnerit Rafet Prekazi në kuadër të ciklit kualifikues për

Skenarë thuajse të pamundur që i japin vendin e parë Shqipërisë

Më disfatën e mbrëmshme 2:0 në Beer Sheva ndaj Izraelit, Shqipëria i ka minimizuar shanset për ta mbyllur Grupin 1 të Ligës C në vendin e parë. Gjithsesi, ekziston një mundësi matematike, me një përqindje shumë të ulët që të ndodhë, që ‘kuqezinjtë’të lënë pas në renditje si Izraelin ashtu edhe