Elezi dhe Pëllumbi mbushin arkat e Skënderbeut

Skënderbeu ka mbyllur një marrëveshje me shumë përfitim në ditën e sotme teksa dy futbollistë të skuadrës korçare u transferuan në Kroaci. Bëhet fjalë për dyshen, Jorgo Pëllumbi dhe Agon Elezi, të cilët do të vazhdojnë karrierën me klubin e elitës kroate, Varazhdin. Ndërkohë, VipSport ka mësuar edhe detajet e tratativës. Kështu, “bardhekuqtë”

Kriza te Skënderbeu, mbeten pezull shitjet e Elezit dhe Pëllumbit

Mbeten pezull shitjet e bujshme që korçarët thuajse i kishin mbyllur në këtë sesion merkatoje. Bëhet fjalë për Agon Elezin dhe Jorgo Pëllumbin, të cilët ishin një hap larg transferimit te Boavista dhe Shturm Grac, por çështja e ndërlikuar që korçarët janë duke kaluar në këto ditë pas dënimit të