Viteses nuk i mjafton super Rashica ndaj Lacios (VIDEO)

Skuadra e Thomas  Strakoshës, Lacio regjistroi një fitore të madhe në Holandë ndaj Viteses së Milot  Rashicës, i cili ishte ndër futbollistët më të mirë te skuadra e tij, duke asistuar në të dy golat e shënuar në disfatën 2:3  nga skuadra e njohur italiane, shkruan “infOSport.mk”. Rashica asistoi për slovenin

Nga Skënderbeu te Prishtina, rivalët e shqiptarëve në Liga Europa

Në Nion të Zvicrës sot u hodh shorti për ndeshjet e Liga Europa, ku shqiptarët përfaqësohen me plotë 5 skuadra. 3 prej tyre vijnë nga Shqipëria, ndërsa nga një skuadër prej Kosovës dhe Maqedonisë. Siç njoftuam më herët në portalin tonë, Shkëndija do të luaj kundër rivalëve të Daçias nga Moldavia,