Radeski prezantohet te Pjunik, bashkë me të edhe ish futbollisti i Shkëndijës

Marjan Radeski edhe zyrtarisht është prezantuar te skuadra e tij e re, Pjunik nga Armenia. Futbollisti i deridjeshëm i FC Shkupit ofertën e armenëve e kishte pranuar që me datë 1 korrik, kur edhe “infOSport.mk” ju kishte njoftuar me kohë, ndërsa vetëm sot erdhi prezantimi. Bashkë me Radeskin u prezantuan edhe

Ashtu siç e paralajmëruam, Shkëndija ndërpret bashkëpunimin me Xhesie dhe Mensalao

Mesfushori kamerunas Xhesie Guera Djou dhe braziliani Andre Mensalao edhe zyrtarisht kanë ndërprerë bashkëpunimin me Shkëndijën, njofton “infOSport.mk”. Mensalao te skuadra tetovare erdhi fillimin e vitit 2022, mirëpo i njëjti largohet vetëm pas 6 muajve, duke mos lënë gjurmë me fanellën “kuqezi”. Ai luajti në vetëm 11 ndeshje kampionale, ku edhe