Milevski: Dy ndeshjet e qershorit shumë të rëndësishme për ne, futemi seriozisht dhe të motivuar

Përfaqësuesja e Maqedonisë gjatë muajit qershor do të zhvillojë dy ndeshje kontrolluese ndaj dy kombëtareve pjesëmarrëse në Euro 2024, siç janë Kroacia dhe Çekia, njofton “infOSport.mk”. Që të dyja këto ndeshje janë shumë të rëndësishme, tha trajneri Milevski, pasi me siguri se do i shërbejnë skuadrës si parapërgatitje për sfidat e

Milevski zbuloi listën për ndeshjet e tetorit kundër Ukrainës dhe Armenisë

Seleksionuesi i përfaqësues A të Maqedonisë, Bllagoja Milevski, ka publikuar listën e futbollistëve të thirrur për ndeshjen eliminatore për Kampionatin Evropian 2024 kundër Ukrainës (14 tetor, ora 15:00) në Pragë dhe për ndeshjen kontrolluese kundër Armenisë në Strumicë. (17 tetor, ora 15:00). Në listën e seleksionuesit, Bllagoja Milevski janë 25 futbollistët

Milevski zbuloi emrat e futbollistëve për ndeshjet e shtatorit kundër Italisë dhe Maltës

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Bllagoja Milevski, ka publikuar listën e lojtarëve të thirrur për dy ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian 2024 kundër Italisë (9 shtator, ora 20:45, Arena “Todor Proeski”) dhe Maltës ( 12 shtator, ora 20:45, Maltë). Në përbërjen më të mirë të përfaqësueses së Maqedonisë, debutues janë futbollisti

Tërmeti 7 ballësh në “Olld Traford” mund të lëviz edhe pozitën e Milevskit!?

90 minuta lojë, asnjë goditje në drejtim të portës kundërshtare, qoftë edhe jashtë kuadratit, e për më tepër në anën tjetër plotë 7 gola të pësuar. Është ky epilogu më i rëndë që i ka ndodhur përfaqësueses së Maqedonisë në histori. Tërmeti 7 ballësh që ndodhi sonte në “Olld Traford” mund të

Milevski zbulon listën për ndeshjet e qershorit, asaj i shtohet edhe një futbollistë i ri shqiptarë

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, Bllagoja Milevski ka zbuluar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet eliminatore të qershorit të vlefshme për Europianin e vitit 2024, njofton “infOSport.mk”. Në listën e publikuar sot nga ana e Milevskit, vërehet vetëm një emër i ri, ai i mesfushorit shqiptarë të

Milevski zbulon listën me futbollistë nga vendi për kontrolluesen me Arabinë Saudite!

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Bllagoja Milevski, ka zbuluar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen kontrolluese kundër Arabisë Saudite, që në program është me datë 22 tetor në Abu Dabi, njofton “infOSport.mk”. Duke pasur parasysh se e njëjta zhvillohet jashta terminave të FIFA-s, përzgjedhësi i përfaqësueses tonë futbollistike, ishte i

Milevski ka gati formacionin anti-Gjeorgji

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Bllagoja Milevski ka zbuluar formacionin me të cilin do dalë përballë Gjeorgjisë në ndeshjen e xhiros së tretë në kuadër të Lihës së Kombeve, Liga “C”, grupi 4, njofton “infOSport.mk”. Milevski nuk ka preferuar të bëjë eksperimente edhe për këtë ndeshje, duke ju dhënë mundësinë futbollistëve

Milevski nesër publikon listën anti-Itali, fton edhe portierin e FC Shkupit!

Bllagoja Milevski nesër me fillim në ora 12:00 në hapësirat e Federatës së Futbollit do të mbajë Konferencë për Shtyp në prag të takimit me Italinë, i vlefshëm për ndeshjen gjysmëfinale të “play-off” për kualifikim në Botërorin e këtij viti që do të mbahet në Katar, njofton “infOSport.mk”. Milevski gjithashtu do

Milevski: Ky sukses është meritë edhe i paraardhësit tim

Maqedonia sonte në arenën Todor Proeski mundi Islandën me shifrat 3:1, duke siguruar një vend për në ndeshjet e balotazhit për kualifikim në Botërorin e vitit të ardhshëm që do të mbahet në Katar. Pas përfundimit të takimit, seleksionuesi i “verdhekuqve”, Bllagoja Milevski foli para gazetarëve, ndërsa këtë sukses ua dedikoi