Voska Sport fiton dhe ëndërron Ligën e Parë, Gostivari dhe Besa ndahen me barazim

Voska Sport ka shënuar edhe një fitore tjetër përballë rivalit lokal, Ohrid Lihnidos, duke vazhduar në këtë mënyrë rrugëtimin e sigurtë drejt objektivit, inkuadrimin në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Tre fitore nga po aq ndeshje për skuadrën e Voska Sport përballë Ohrid Lihnidos, dëshmojnë më së miri për atë se

Struga Trim Lum e pafat, Ohrid Lihnidos me dy goditje i shënoi dy gola dhe fitoi takimin

Struga Trim Lum provën gjenerale kundër Ohrid Lihnidos e mbylli me disfatë, duke bërë që trajneri Zaharievski të mos jetë i qetë në prag të stinorit pranveror, që nis javën e ardhshme, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse ekipi strugan kishte më shumë nga loja dhe diktonte tempo gjatë gjithë takimit, edhe njëherë