Suksesi i futbollit kosovar mban vulën e dy trajnerëve shkupjan, Ramadani dhe Nuhiu

FC Prishtina dhe FC Drita janë dy skuadrat kosovare që këtë vit na gëzuan me paraqitjet e tyre në skenën ndërkombëtare. Që të dyja skuadrat, që udhëhiqen nga strategët shkupjan regjistruan rezultate pozitive në ndeshjet e para të raundit të dytë kualifikues të Ligës së Konferencës. Prishtina e Zekirja Ramadanit

Ramadani: Nuk është e lehtë ta mundish Dritën e Nuhiut dy herë brenda dy javësh

Skuadra e Prishtinës sërish ka dalë fituese përballë Dritës së Gjilanit. Pasi “bardhekaltërit” nga kryeqendra kosovare kishin mundur ekipin gjilanas për trofeun e SuperKupës së Kosovës, ata sot i eliminuan ata edhe në fazën e 1/8 së finales së Kupës, duke dëshmuar se për momentin janë skuadër më e përgatitur. Prishtina

Numri një i Feronikelit zbulon detaje për largimin e Ramadanit!  

Skuadra kampione e Kosovës në futboll, Feronikeli, gjatë ditës së sotme përmes faqes zyrtare bëri të ditur për largimin etrajnerit aktual, Zekirija Ramadani, i cili tashmë do të jetë në kërkim të një skuadre tjetër që do të udhëhiqte gjatë karrierës së tij. Vendimi për t’i ndarë rrugët u mor pas

Caktohet orari i ndeshjeve të fazës paraeliminatore në LK, ja kur do të luaj Feronikeli i Ramadanit

Federata e Futbollit e Kosovës, e cila sivjet do të jetë mikpritëse dhe organizatore e ndeshjeve të rrethit paraeliminator të Ligës së Kampionëve, gjatë ditës së djeshme ka arritur marrëveshjen me zyrtarët e UEFA-s rreth terminit të ndeshjeve gjysmëfinale dhe finale të kësaj faze. Kësisoj, të martën e 25 qershorit, ndeshja

Ja si i kishte motivuar Ramadani futbollistët e tij para ndeshjes finale me Trepça ‘89

Brenda vetëm pak ditëve Zekirja Ramadani i është gëzuar edhe titullit të dytë këtë edicion me Feronikelin, duke u konfirmuar në një trajner kampionësh, pasi edhe para dy viteve kur udhëhoqi skuadrën e Trepça ’89 strategu shkupjan ishte shpallur kampion me skuadrën nga Mitrovica, njofton “infOSport.mk”. Fati deshi që pikërisht ndaj

Ramadani nuk ndalet, me Feronikelin fiton edhe Kupën e Kosovës

Vazhdojnë sukseset e Zekirja Ramadanit në futbollin e Kosovës. Strategu shkupjan pas titullit kampion me Feronikelin të fituar ditë më parë, ai sonte me skuadrën drenase fitoi edhe Kupën e Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Feronikelit në stadiumin “Fadil Vokrri” mundi skuadrën e Trepça ’89, një tjetër skuadër me të cilën

Prishtina fiton derbin me Llapin, Feronikeli i Ramadanit nuk gabon (VIDEO)

Sot në kuadër të javës së 31-të në elitën e futbollit kosovar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë u zhvillua derbi ndeshja midis Prishtinës dhe Llapit, e ku në fund fitores iu gëzua skuadra vendase, që në këtë mënyrë vazhdon garën për titullin e kampionit, njofton “infOSport.mk”. Prishtina shënoi fitore minimale