Ndiqni spektaklin në “Elbasan Arena” dhe 5 golat e Shqipërisë ndaj San Marinos (VIDEO)

Spektakël kuqezi në “Elbasan Arena”! Kombëtarja e Shqipërisë triumfoi me rezultatin 5:0 ndaj San Marinos, në sfidën e vlefshme për kualifikueset e Botërorit “Qatar 2022”, duke u ngjitur në vendin e dytë në grupin “I”, menjëherë pas Anglisë që barazoi 1:1 në transfertën ndaj Polonisë. Ishte kjo një fitore rekord e

Arbitra zviceran do i referojnë Shqipërisë kundër San Marinos

Shqipëria të dielën mundi Hungarinë në ndeshjen e vlefshme të grupit “I” eliminatorë për Botërorin e vitit 2022 që do të mbahet në Katar, duke shtuar kështu apetitet për atë pozitë të dytë në grup, njofton “infOSport.mk”. Ndeshjen e rradhës “kuqezinjtë” do ta zhvillojnë kundër San Marinos, ndërsa tashmë UEFA ka

Probleme te Shqipëria, Reja humbet tre futbollistë para ndeshjes me San Marinon!

Probleme te Shqipëria para ndeshjes me San Marino, ndeshje kjo që në program është të mërkurën. Për këtë ndeshje trajneri Edi Reja nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e 3 futbollistëve. Klaus Gjasula është larguar drejt Gjermanisë, ndërsa Florian Kamberi dhe Odise Roshi kanë shfaqur probleme dëmtimesh. I pari

Zyrtare, Shqipëria cakton edhe një miqësore tjetër për në mars

Kombëtarja e Shqipërisë ka caktuar edhe një miqësore tjetër për muajin mars. Pasi tashmë që më herët është mësuar përballja me Slloveninë për me datë 30 mars, “kuqezinjtë” e Edi Rejës 3 ditë më herët (27 mars) do të përballen me San Marinon në transfertë. Miqësorja është zyrtarizuar nga vetë Federata

Maqedonia numëron deri në 7 ndaj San Marinos, shënojnë Ziberi dhe Seferi

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futsal ka shënuar një fitore shumë të lehtë sonte përballë San Marinos në kuadër të turneut parakualifikues për plasman në Kampionatin Botëror të vitit 2020-të që do të mbahet në Lituani, njofton ‘infOSport.mk’. 7:0 ishte rezultati përfundimtarë i këtij takimi, në të cilin të besuarit e trajnerit