Sautgejt ka bërë publike listën e futbollistëeve për ndeshjet e qershorit, përfshirë këtu edhe Maqedoninë

Seleksionuesi i kombëtares angleze, Garet Sautgejt, ka bërë publike listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e qershorit në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2024, njofton ‘infOSport.mk”. “Tre Luanët” fillimisht do të udhëtojnë në Maltë më 16 qershor, që më pas tre ditë më vonë në shtëpi të mirëpresin

Sautgejt me rregulla të rrepta! Kush ha “fast food” përjashtohet nga Kombëtarja!

Garet Sautgejt ka vendosur rregulla të hekurta për kombëtaren angleze në përgatitjet e Kupës së Botës: Në hotelin e kombëtares ishullore janë hequr “fast-food” dhe shurupet. Në fillim ishte Fabio kapello te Anglia që hoqi nga menu-ja ketchup-in e domates, më pas dëgjuam Rio Ferdinand që ankohej se në grumbullimet e