Sejdini uron Infantinon: Shpresoj se bashkëpunimi do të vazhdojë edhe në të ardhmen

Xhiani Infantino u rizgjodh në krye të FIFA-s edhe për katër vitet e ardhshme. Në Kongresin e 73-të të FIFA-s që u mbajtë në Ruanda, Infantino mori mbështetjen e madhe nga kandidatët për të vazhduar më tej me udhëheqjen e futbollit botëror. Në mesin e federatave që i dhanë përkrahje Infantinos,

FFM në krye me Sejdinin mendojnë për klubet, do ua paguajnë testet për “Covid 19”

Këtë fundjavë starton stinori pranveror në elitën e futbollit vendor, ndërsa para nisjes të gjithë futbollistët dhe stafi teknik i secilit klub do të ju nënshtrohet testeve për “Covid 19”. Për këtë Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut në krye me Muhamed Sejdinin, ka marrë përsipër që ti mbulojë  të

Ja sa të holla kanë ndarë futbollistët e Maqedonisë pas kualifikimit në Euro 2021

Futbollistët e përfaqësueses së Maqedonisë do të ndajë 3 milion euro për suksesin e madh, kualifikimin në Europianin e vitit 2021-të që do të startojë në muajin qershor. Është kjo premio më e madhe në historinë e sportit në përgjithësi, që rezulton të jetë 30% i shpërblimit të dhënë nga