Tifoz të Pobedës me flamurin e Maqedonisë futen në fushë dhe ndërpresin për një çast ndeshjen ndaj Shkupit (VIDEO)

Ndeshja midis Pobedës dhe Shkupit e zhvilluar sot në Mogilla të Prilepit kishte pak edhe konotacion politik, njofton “infOSport.mk”. Gjatë zhvillimit të kësaj ndeshje, më saktësisht në minutën e 69-të dy tifoz të skuadrës vendase u futën në fushë, që është jashtë çdo rregulle. Njëri prej tyre mbante një maskë të zezë,