Vëllazërimi 1977 fiton derbin shqiptarë të Kërçovës dhe marshon drejt Ligës së Dytë

Të dielën u zhvillua derbi i ligës së tretë perëndim, ku mejdanin në kuadër të xhiros së 5-të ndanë dy skuadrat kryesuese, Vëllazërimi 1977 dhe Zajazi, njofton “infOSport.mk”. Ndonëse ndeshja u zhvillua në kushte me shi, ky takim kaloi pritshmëritë si nga ana e shikueshmërisë në tribuna, poashtu dhe nga cilësia