Alegri me Juventusin deri në vitin 2020

Trajneri Masimiliano Alegri ka vazhduar bashkëpunimin me Juventusin. Alegri ka rinovuar kontratën me “bardhezinjët” deri në vitin 2020. Për Alegri dhe Juven, objektivi mbetet i njejti, që në vazhdim të tre sezoneve të ardhshëm të fitohet Liga e Kampionëve.

Alegri me kontratën e re do të përfitoj 8 milionë euro në sezon. Tekniku italian ka marrë mbështetje nga presidenti Andrea Agnelli për realizimin e objektivave në merkaton verore, të cilët synojnë ta përforcojnë repartin e mesfushës.

Kujtojmë Juventusi këtë sezon fitoi titullin e kampionit dhe Kupën e Italisë, ndërsa në finale të Ligës së Kampionëve u mposht nga Real Madridi.

Leave a Reply