Elif Elmas shënon një super gol ndaj Fejenordit (VIDEO)

Fenerbahçe në këto momente në stadiumin “Shukri Saraçollu” po zhvillon një miqësore kundër holandezëve të Fejenordit. Trajneri Filip Koku ka vendosur që në këtë ndeshje nga minuta e parë në lojë të inkuadrojë edhe futbollistin shkupjan, Elif Elmas, i cili e ka shfrytëzuar në maksimum rastin e dhënë, pasi vetëm pas 7 minutave lojë arriti që të shënojë një super gol me një goditje nga distanca.

Këtij goli të talentit 18-vjeçar i duartrokiti edhe vetë strategu holandez, Filip Koku, i cili ka besim shumë të madh te Elmas, tek i cili do të llogarisë edhe për ndeshjet e sezonit të ri në Superligën turke.

 

Goli i Elmaz në minutën e 7-të vetëm se paralajmëroi edhe dy gola të tjerë të Fenerbahçes, që erdhën me autorë Xhuliano (14’) dhe Valbuena (18’).

Aktualisht në “Shukru Saraçollu” po zhvillohet minuta e 35-të.

😃😃😃👌#Fenerbahçe 3-0 #feyenoord 18’Kısa paslaşmaların ardından sağ kanatta topla buluşan Isla'nın ceza sahasına ortasında Valbuena'nın kafa vuruşuyla 3-0 öne geçiyoruz. #FBSK

Публикувахте от Fenerbahçe Münih Fans в Събота, 21 юли 2018 г.

Leave a Reply