Ja kush do të fitojë Ligën e Kampionëve sipas Ronaldos

Ylli portugez, Kristiano Ronaldo thotë se iu bashkua Juventusit për të fituar Ligën e Kampionëve.

Dua të fitoj Ligën e Kampionëve me Juventusin”, tha fillimisht ai.

Ne do të përqendrohemi në Ligën e Kampionëve, por pa harruar ligën dhe Kupën e Italisë. Ne do të bëjmë progres hap pas hapi dhe më pas do të shohim kur do ta fitojmë: këtë vit, vitin e ardhshëm apo pas 3 vitesh”, vijoi ai.

Sigurisht që objektivi kryesor është liga dhe Kupa. Natyrisht do të bëjmë më të mirën në Ligën e Kampionëve”, përfundoi ai.

Kujtojmë që Ronaldo ka fituar plotë 5 herë trofeun e Ligës së Kampionëve, në 4 raste mw Realin e Madridit dhe një herë me Mançester Junajtedin.

Leave a Reply