Derbi i Gostivarit për Genç Kalemler, fitojnë Struga dhe Vëllazërimi

Derbi  lokal i Gostivarit i ka takuar skuadrës së Genç Kalemler, që në fund shënoi fitore 3:2 përballë Gostivarit të Mensur Jakupit, njofton “infOSport.mk”.

Ishte kjo përballja e parë zyrtare mes këtyre dy skuadrave në Ligën e Dytë, në të cilën ekipi vendas kushtimisht thënë fitoren e paralajmëroi që në pjesën e parë, kur kishte epërsi 3:1. Fitoren e parë në sezonin e ri e regjistroi edhe Vëllazërimi i Kërçovës, që si mysafir mundi Korabin me rezultatin 2:4, teksa Struga Trim Lum falë golit të shënuar nga Flamur Tairi nga pika e bardhë në minutën e 30-të mundi Teteksin me rezultatin minimal 1:0.

Goblen Junior edhe përkundër inciativës së plotë që pati përballë Pelisterit, në fund duheshe të pajtohet me barazimin pa gola, ndërsa Skopje demoloi Labunishtën në Shkup, duke e mundur me rezultatin 6:0.