Buba nuk ndalet, gjen golin e radhës në Arabi (VIDEO)

Futbollisti tetovarë Ferhan Hasani ka shënuar gol në disfatën 2:1 të skuadrës së tij Al Read-it nga Al Batin në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të Kupës së Mbretit në Arabi. Buba golin e gjeti në minutën 49-të, duke barazuar përkohësisht rezultatin në 1:1, ndërsa në fund skuadra e shqiptarit u mund me shifra 2:1 pas kohës shtesë, duke u eliminuar kështu edhe nga Kupa e Mbretit. Për Hasanin ky ishte goli i tretë në kuadër të Kupës, ndërsa ka shënuar dy herë në kampionat dhe regjistron 3 asiste e një penalti të fituar.

Buba shënon për Al Raed

⚽️ Buba Hasani gjen golin e rradhës në Arabinë SauditeFutbollisti tetovarë Ferhan Hasani sot ka shënuar golin e pestë në fanellën e Al Raed-it në Arabinë Saudite. Buba shënoi bukur 🚀 në minutën e 49-të barazim 1:1 mirëpo në fund skuadra e tij u mund 2:1 pas kohës shtesë nga Al Batin duke u eliminuar nga Kupa e Mbretit. Për Hasanin ky ishte goli i tretë në kuadër të Kupës, ndërsa ka shënuar dy herë në kampionat dhe regjistron 3 asiste e një penalti të fituar.

Публикувахте от Sportmania в Вторник, 22 януари 2019 г.