“Ibra të bën të heqësh këpucët e të ikësh nga fusha! E dini ç’më ka bërë?!”

Të luash kundër një lojtar si Zlatan Ibrahimoviç nuk është aspak e lehtë. Por, mesa duket të jesh edhe shok skuadre me të qenka po njësoj. Këtë gjë e ka konfirmuar mesfushori i LA Galaksit, Sebastian Lletget, i cili kujton momentet me suedezin në ekip.

“Atmosfera këtu në ekip ka ndryshuar shumë që nga largimi i Ibrës. Këtë e them me siguri, se me të në ekip ne nuk ishim të lirë. Ishte një situatë shumë stresuese. Ne ishim gati të hiqnim këpucët dhe të braktisnim fushën. Është e vërtetë që të luash kundër tij është e vështirë, por ishte akoma më e vështirë të jesh në të njëjtin ekip me të”, tregon amerikani që luajti dy sezone me Zlatanin.

“Mbaj mend, në derbin kundër Los Angles FC më ndodhi një episod i çuditshëm me të. Kundërshtarët fituan një goditje të lirë pranë zonës tonë dhe ne po formonim murin mbrojtës. Ai po qëndronte në mur dhe unë e pyeta nëse duhet të bashkohem apo jo. Përgjigjja e tij ishte po dhe në momentin kur ata ekzekutuan goditjen ai më shtyu mua drejt topit. Është diçka e çmendur për t’ia bërë një shoku të ekipit. Gjithsesi unë reagova me qetësi, por ditën tjetër të gjithë flisnin për atë që ai bëri”, mbyll Lletget. (abcnews)

Gjithsej të etiketuara

Leave a Reply