Këngëtari shqiptar do performojë në ceremoninë hapëse të “Euro 2020(1)”

Mbrëmjen e nesërme starton Kampionati Europian me ndeshjen hapëse Itali-Turqi e cila do të luhet në ‘’Stadio Olimpico’’ të Romës.

Ceremonia hapëse e kompeticionit do të startojë dy orë para me performancën e disa prej artistëve më me zë botëror.

Por hapësirë në këtë kompeticion do të ketë dhe për këngëtarin shqiptar, Ermal Meta. Kënga e Metës e titulluar ‘’Uno’’, është zgjedhur nga gjigandi mediatik “Sky Sport” si këngë e cila do të shoqërojë shikuesit gjatë gjithë kompeticionit.

E lançuar vetëm një muaj më parë, kënga flet për futbollin dhe të dëshirën e të rinjve për tu bërë futbollist.

Ermal Meta është një këngëtar shumë i njohur në Itali, ku kulmin e tij e arriti me fitoren e festivalit të madh ‘’SanRemo’’.

Leave a Reply