Eliminimi nga Liga e Kampionëve, ja sa para humbi Kristiano Ronaldo!

Eliminimi nga Liga e Kampionëve ka ndikuar në bonuset që ishin parashikuar në kontratën e Kristiano Ronalos në momentin që ai firmosi në verë me Mançester Junajtedin.

Sipas prestigjiozes “The Sun” në kontratën e portugezit ishin parashikuar 5 milionë sterlina, në rast suksesi në Ligën e Kampionëve dhe në Premierligë, por dalja nga gara në këto dy kompeticione automatikisht i ka sfumuar mundësitë që portugezi të përfitonte bonusin e majmë.

Leave a Reply