AZ Alkmaar eliminon Lacion në Ligën e Konferencës (VIDEO)

AZ Alkmaar ka treguar se jo rastësisht aktualisht është duke dominuar edhe në elitën e futbollit holandez, teksa sonte arriti të eliminojë në Ligën e Konferencës gjigandët Italian të Lacios. Pas një fitore 2:1 në Itali, skuadra holandeze i’a doli që edhe sonte ta mposhtë skuadrën italiane me të njëjtin rezultat,

Maqedonia kundër Maltës do të luaj me fanella të reja “Jako”

Përfaqësuesja e Maqedonisë ciklin e ri të ndeshjeve në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2024 do ta nis me fanella të reja. Ndeshjen e parë të përzgjedhurit e seleksionuesit Bllagoja Milevski do ta zhvillojnë me datë 23 mars kundër Maltës, ndërsa siç njoftojnë nga Federata e Futbollit të Maqedonisë,

Franca publikon listën, Deshamp nuk e fton sërish Benzeman

Seleksionuesi i Kombëtares së Francës, Didie Deshamp, të enjten ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjet kualifikuese për Euro 2024, atë kundër Holandës më 24 mars dhe Irlandës më 27 mars. Mbrojtësi i Çelzit, Uesli Fofana, mesfushori i Nice, Khefren Thuram dhe portieri i Lensit, Brice Samba janë ftuar për herë

FSHF-ja e padit për shpifje ish-futbollistin Shefki Kuqi

Federata Shqiptare e Futbollit ka ndërmarrë hapat ligjor duke paditur për shpifje ish-futbollistin, Shefki Kuqi. FSHF-ja e ka dorëzuar padi për shpifje ndaj Kuqit në Gjykatën Themelore në Prishtinë, ndërsa kjo e fundit e ka pranuar, duke regjistruar me numër C.nr. 119/22. Shefki Kuqi është paditur për shkak të një deklarate, ku

Takimi Kurti-Vuçiç të shtunën në Ohër, shtyhet derbi midis Voska Sport dhe Pelisterit!

Të shtunën më 18 mars në Ohër, Kryeministri Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq do të mbajnë takimin e radhës në kuadër të procesit të dialogut midis Kosovës dhe Serbisë. Ky takim shumë i rëndësishëm ka ndikuar edhe në ndryshimin e datës së ndeshjes derbi të Ligës së Dytë midis