Franca publikon listën, Deshamp nuk e fton sërish Benzeman

Seleksionuesi i Kombëtares së Francës, Didie Deshamp, të enjten ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjet kualifikuese për Euro 2024, atë kundër Holandës më 24 mars dhe Irlandës më 27 mars.

Mbrojtësi i Çelzit, Uesli Fofana, mesfushori i Nice, Khefren Thuram dhe portieri i Lensit, Brice Samba janë ftuar për herë të parë nga Franca, derisa ylli i Real Madridit, Karim Benzema mbetet sërish jashtë.

Lista e Kombëtares së Francës:
Portierë: Mike Maignan, Alphonse Areola, Brice Samba
Mbrojtës: Theo Hernandez, Jules Kounde, Benjamin Pavard, Wesley Fofana, Dayot Upamecano, Eduardo Camavinga, William Saliba, Ibrahima Konate
Mesfushorë: Adrien Rabiot, Aurelien Tchouameni, Youssouf Fofana, Khephren Thuram, Jordan Veretout.
Sulmues: Kylian Mbappe, Olivier Giroud, Antoine Griezmann, Moussa Diaby, Randal Kolo Muani, Kingsley Coman, Marcus Thuram.

Leave a Reply