Filluan përgatitjet për edicionin e 18-të Turneu Mbarëkombëtar i futbollit për fëmijë u-15 “Tetova 2023”

Turneu Mbarëkombëtar i futbollit për fëmijë U-15, edicioni i 18-të,  do të  zhvillohet  nga  data  01 deri më 04 qershor, ndërsa organizator kësaj radhe është qyteti i Tetovës me  moton “Tetova 2023”. Në këtë turne tradicionalisht marrin pjesë përfaqësueset e  pesë qyteteve  si Durrësi, Ulqini, Peja, Bujanoci dhe qyteti nikoqir Tetova. Përgatitjet

Struga Trim Lum me stil e mbylli titullin e kampionit….mundi ish kampionët e FC Shkupit!

Struga Trim Lum sezonin më të suksesshëm në histori, në të cilin arriti që të shpallet kampion për herë të parë në histori, e mbylli me stil, kjo pasi në ndeshjen përmbyllëse para tifozëve të vetë mundi ish kampionët e FC Shkupit me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Pjesa e parë nuk

Qatip Osmani habit të gjithë, largohet nga Shkëndija!

Shkëndija dhe Qatip Osmani ndajnë rrugët. Ndeshja e fundit e sezonit 2022/2023 përballë Rabotniçkit ishte e fundit për trajnerin Osmani në bankinën e “kuqezinjëve” nga Tetova. Ka qenë vetë tekniku 53-vjeçar që ka ofruar dorëheqjen e tij, ndërsa e njëjta ishte pranuar nga drejtuesit e klubit “kuqezi”. Osmani së fundmi e morri

Struga Trim Lum u kurorëzua me trofeun e kampioinit, i pari në histori!

Struga Trim Lum sot edhe zyrtarisht festoi titullin e kampionit në elitën e futbollit të Maqedonisë. Edhe pse titulli u sigurua matematikisht që dy xhiro më parë, vetëm sot pas ndeshjes së xhiros së 33-të kundër FC Shkupit, pranuan trofeun e dedikuar për ekipin më të mirë të sezonit, të