Zv.Kryeministri i parë i vendit, Artan Grubi mirëpriti yllin e kombëtares shqiptare, Jasir Asani

Ishte kënaqësi të mirëprisja sot në zyrën time futbollistin tonë, pjesë të Kombëtares së Shqipërisë, Jasir Asani.

Kështu e kishte nisur shkrimin Zv.Kryeministri i parë i vendit Artan Grubi, i cili në këtë mënyrë ka përgëzuar futbollistin shkupjan, për dy paraqitjet e shkëlqyeshme me fanellën “kuqezi” në ndeshjet eliminatore të qershorit, në të cilat kombëtarja shqiptare regjistroi dy fitore.

Fillimisht “kuqezinjtë” në “Air Albania” në Tiranë shënuan fitore 2:0 ndaj Moldavisë, e ku njërin prej golave shënoi pikërisht Asani, ndërsa në ndeshjen e dytë, ata mundën Ishujt Faroe në transfertë me rezultatin 3:1.

Asani në këtë takim me Grubin u shoqërua nga babai dhe menaxheri i tij, ndërsa në shenjë falënderimi, tashmë “Shqiponja” nga Batinca Zv.Kryeministrit të parë të vendit, i dhuroi fanellën e tij të kombëtares shqiptare me numrin 9. (infOSport.mk)

Leave a Reply