Milevski publikon listën për ndeshjet ndaj Italisë dhe Anglisë

Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Bllagoja Milevski, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet eliminatore për Kampionatin Europian 2024 kundër Italisë (17 nëntor) në Romë dhe kundër Anglisë në Shkup (20 nëntor). Grumbullimi zyrtar i reprezentuesve tanë më të mirë për ndeshjet e ardhshme kundër Italisë dhe Anglisë

FC Shkupi gjysmëfinalisti i fundit i Kupës së Maqedonisë (VIDEO)

FC Shkupi është skuadra e fundit gjysmëfinaliste e Kupës së Maqedonisë, pasi sot në ndeshjen e fundit çerekfinale eliminoi rivalin lokal, Rabotniçkin. Kjo ndeshje duheshe të zhvillohet gjatë ditës së djeshme në stadiumin “Boris Trajkovski” në Maxhari, mirëpo e njëjta u anulua për shkak reshjeve të dendura të shiut, ku