Seleksionuesi Andov publikoi listën e futbollisteve të ftuara për ndeshjet kualifikuese me Letoninë dhe Slloveninë

Përfaqësuesja A e femrave të Maqedonisë, kah mesi i muajit korrik do ti zhvillojë dy ndeshjet e fundit eliminatore për kualifikim në Kampionatin Evropian të vitit 2025, që do të zhvillohet në Zvicër. Në kuadër të xhiros së parafundit të grupit 2 (Liga C), futbollistet tona në terren vendas do të

Gjithsej të etiketuara

Berisha e mbylli me Empolin, mund të rikthehet në Suedi!

Etrit Berisha pasi mbylli aventurën e tij me Empolin, aktualisht është një agjent i lirë dhe në kërkim të një skuadre të re. Falë eksperiencës së tij, interesimi nuk mungon teksa bëhet me dije se dy skuadra janë vënë pas gardianit të Kombëtares shqiptare. Bresha dhe skuadra e tij e parë jashtë

Struga Trim Lum shpërtheu bombën e fundit të merkatos

Struga Trim Lum si një kampion ka bërë vërtetë një merkato kampionësh, teksa informacione të besueshme pranë “infOSport.mk”, bëjnë me dije se drejtuesit e struganëve kanë arritur marrëveshje me sulmuesin nigerian, Lanre Kehinde. Nigeriani shkëlqeu edicionin e fundit me fanellën e Gostivarit, ku në 23 ndeshje, regjistrioi 12 gola dhe 5