IFFHS renditja, Struga Trim Lum skuadra më e mirë nga Maqedonia, krah për krah me skuadrën e Ronaldos, Al Nassr

Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit (IFFHS) së fundmi ka publikuar renditjen me skuadrat më të mira deri më datë 30 shtator. Kësaj renditje i prinë Mançester Siti me 304 pikë, duke lënë pas vetes Real Madridin që ka 291 pikë. Interi është i treti në këtë renditje, duke