Vllaznia e Shkodrës transferon ish mbrojtësin e Renovës

Vllaznia e Shkodrës, një ndër klubet më të vjetra në Shqipëri, gjatë ditës së sotme ka prezantuar edhe një emër të ri, duke vazhudar kështu me përforcimin e skuadrës për sezonin e ri futbollistik, njofton “infOSport.mk”. Pas emërimit të trajnerit Mirsad Jonuz dhe angazhimit të mbrojtësit, Filip Gligorov, drejtuesit e skuadrës

Nuk i’a doli te Renova, i bashkohet Pobedës

Pas Fatjon Jusufit, Miran Maksutit dhe brazilianit Fernando Silva, futbollisti i rradhës që largohet nga Renova, është qendërmbrojtësi Aleksandar Ristevski, njofton ‘infOSport.mk’. Mbrojtësi 26-vjeçar i pakënaqur nga hapësirat e pakta që merrte te skuadra tetovare, vendosi ti thotë lamtumirë skuadrës ‘bardhekaltër’ nga Xhepçishti, pjesë e së cilës ishte nga korriku u

Ristevski nuk bind Ze Marian e Tiranës, kthehet në Maqedoni

Qendërmbrojtësi maqedonas, Aleksandar Ristevski nuk do të jetë pjesë e KF Tiranës. 25-vjeçari është larguar nga Antalia, atje ku skuadra nga kryeqendra shqiptare po zhvillon fazën përgatitore. Një gjë të tillë klubi “bardheblu” ka bërë të ditur  përmes faqes së saj zyrtare në “facebook”, ku shkruhet se pasi ka përfunduar provën,