Rabotniçki angazhon edhe Arbin Zejnullain

Rabotniçki gjatë ditës së sotme ka prezantuar edhe ish futbollistin e Shkëndijës, Arbin Zejnullai, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti tetovar rikthehet kështu në futbollin vendor pas aventurës 5 mujore në futbollin kroat, aty ku nuk la fare gjurmë me fanellën e Lokomotiv Zagrebit. Rabotniçki dhe Zejnullai kanë arritur marrëveshje dy vjeçare, ndërsa është

Arbin Zejnullai vazhdon rikuperimin, ende s’është i gatshëm për lojë!

Futbollisti i talentuar i Shkëndijës së Tetovës, Arbin Zejnullai ende nuk ndjehet i gatshëm për tu aktivizuar në ndeshje futbolli. Zejnullai po vazhdon rikuperimin e tij sipas instrukcioneve të dhëna nga mjekët, ndërsa në seancat stërvitore mesfushori “kuqezi” po stërvitet i vetem me një intenzitet më të ulët. Kështu Arbini do

Zejnullai futbollisti më i ri i Shkëndijës që shënon gol në Evropë (VIDEO)

Paraqitja bindëse e Shkëndijës në takimim e kthimit me Daçian në Moldavi, trajnerit Osmani i dha mundësi të inkuadrojë në lojë edhe të riun Zejnullai. Mesfushori u përgjigj në mënyrën më të mirë të mundshme, duke arritur të realizojë golin për 0:3, ndërsa deri në fund “kuqezinjtë” gjetën edhe golin