Shkarkimi i Ismet Munishit, ja sa të holla do të paguaj dëmshpërblim Ballkani

Gjatë ditës së djeshme drejtuesit e Ballkanit, me në krye presidentin Arsim Kabashi, vendosën të shkarkojnë trajnerin e tyre të deritanishëm, Ismet Munishi. Palët ishin ndarë me marrëveshje, ku nuk mungoi respekti nga ana e të dyja palëve, mirëpo së fundmi “Indeksonline” bënë me dije se kjo heshtje  “është blerë” me

Njihuni me 7 përforcimet e Ballkanit të Arsim Kabashit, njëri prej tyre ish futbollistë i Shkëndijës

Skuadra e Ballkanit nga Theranda, që edicionin e kaluar ishte ndër skuadrat që luajti futbollin më të mirë në Superligën e Kosovës, ka qenë një ndër skuadrat më aktive në merkaton e verës, duke sjellë në rradhët e veta plotë 7 futbollistë të mirënjohur nga futbolli kosovar, por edhe më

“Messi prezantohet te skuadra kosovare e Ballkanit”

Ylli argjentinas, Lionel Messi si duket ka vendosur të largohet nga Barcelona, ndërsa një vendim të tillë “pleshti” i’a ka komunikuar edhe skuadrës. Argjentinasi kërkon të aplikojë një klauzolë që i lejon të përfundojë kontratën një vit para afatit. Menjëherë pas këtij lajmi, presidenti i Barcelonës, Bartomeu ka thirrrur një takim urgjent

Pas Jetmir Topallit, edhe dy futbollistë tjerë të Ballkanit transferohen në Turqi

Rrugën e Jetmir Topallit do ta ndjekin edhe dy futbollistë tjerë të talentuar të Ballkanit, përcjellë “infOSport.mk”. Fjala është për Blend Baftiun dhe Arbër Hoxhën, dy super talentë, të cilët së shpejti pritet ti bashkohen skuadrës së AlanyaSpor në Superligën turke. Lajmin për largimin e tyre dhe transferimin në Turqi, e