Festë “bavareze”, Bajerni feston titullin e 27-të në Bundesligë (VIDEO)

Bajerni i Munihut sërish është në vetë kreun e futbollit gjerman! Për të 5-tën herë me rradhë, që është rekord dhe gjithsej të 27-tën herë Bajerni arrin që të shpallet kampion i Gjermanisë, njofton “infOSport.mk”. “Bavarezët” një gjë të tillë bënë 3 xhiro para fundit të sezonit të rregullt, pasi sot