Vëllezërit Xhaka bëjnë atmosferë me këngën “I zoti i shpisë o tu rritë nera” (VIDEO)

Vëllezërit Taulant dhe Granit Xhaka edhe pse jetojnë jasht tokave shqiptare, ata për asnjë moment nuk i harrojnë traditat dhe këngat shqipe. Së fundmi është shfaqur një video në internet, ku shihen duke bërë atmosferën në veturë me këngën “I zoti i shpisë o tu rritë nera”. Ata si duket kanë

Taualant Xhaka feston titullin kampion me Baselin

Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Taulant Xhaka, është shpallur kampion i Superligës zvicerane me skuadrën e Baselit, pasi këta të fundit mundën në transfertë 1:2 Lucernin, duke siguruar kështu matematikisht titullin 6 xhiro para mbylljes së kampionatit. Për Baselin ky është titulli i 20-të në total dhe i treti radhazi,