E bujshme, Behgjet Pacolli i interesuar për ta blerë Mançester Junajtedin

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka treguar interesimin e tij për të blerë ekipin gjigand të Anglisë,Mançester Juanjtedin nga familja, Glejzer. Pacolli, një miliarder dhe një biznesmen i suksesshëm, është aksionari kryesor i kompanisë zvicerane të ndërtimit dhe inxhinierisë civile, “Mabetex Group”, transmeton Gazeta Express. Pacolli, që njihet edhe si një tifoz