Prishtina e Zekirja Ramadanit lëshon bombën, nënshkruan me super sulmuesin Besart Berisha

Një ndër sulmuesit më të mirë shqiptarë, Besart Berisha pas pak ditëve pritet të zbarkoj në Kosovë për të nënshkruar kontratë me skuadrën kampione të Prishtinës, që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Zekirja Ramadani. Prishtina nuk e nisi aspak mirë sezonin e ri në elitën e futbollit kosovar, duke marrë vetëm një

Besart Berisha në formacionin e javës në Australi

Sulmuesi kosovar, Besart Berisha po kalon një formë të shkëlqyeshme në kampionatin e elitar australian, ndryshe i njohur  si “A-League”. Berisha në ndeshjen e fundit kampionale të skuadrës së tij Western United ndaj Adelaide United shënoi 2 gola, duke u përfshirë kështu në formacionin e javës në elitën e futbollit

Ndeshjen e 200-të jubilare në Australi Besart Berisha e kurorëzoi me “dopietë” (VIDEO)

Besart Berisha pa dyshim se do të mbahet mend gjatë kohë në futbollin australian, aty ku po luan rolin e më të fortit, kur janë në pyetje golat e shënuar, shkruan “infOSport.mk”. Sulmuesi kosovar realizoi dy gola në ndeshjen e javës së 15-të ndaj Adelaide United, mirëpo duke mos mundur të

Besart Berisha shpallet lojtari i dekadës në Australi

Tifozët e Ligës së Australisë e kanë shpallur futbollistin shqiptarë, Besart Berishën si futbollistin më të mirë të dekadës. Ylli kosovar është golashënuesi më i mire në histori të “A-League”. Këtë sukses ai e arriti te skuadra e Brisbane Roar, Melbourne Victory dhe së fundmi te Western United. Berisha do të mbetet emri

Paga marramendëse e Berishës në Japoni!

Berisha ka arritur të nënshkruajë kontratë për një vit e gjysmë me skuadrën e famshme japoneze Shanfrencce Hiroshima. Besart Berisha duke iu gëzuar një golit të shënuar me fanellën e Melbourne Victory Burime të “Telegrafit” të afërta me sulmuesin kanë zbuluar edhe detajet e kontratës së Berishës në Japoni. Nga transferimi i Berishës

Besart Berisha braktis Australinë, transferohet në kampionatin japonez

Një ndër sulmuesit më të mirë shqitarë, Besart Berisha karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në Japoni. Sulmuesi kosovar, në këtë mënyrë pas plotë 7 viteve braktisi Australinë, duke i thënë “PO” skuadrës së Sanfrece Hiroshima. Ai së fundmi ishte pjesë e Melburne Viktori, teksa gjithashtu më parë luajti edhe

Berisha me një super gol me roveshatë i siguroi gjysmëfinalen Melburn Viktorit (VIDEO)

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Besart Berisha ka rezultuar deçiziv në fitoren 2:1 të skuadrës së tij Melburn Viktori ndaj Adeladies, duke ndihmuar në këtë mënyrë skuadrën e tij që të kualifikohet për në gjysmëfinale të “A Ligës”. Të parët që shënuan në këtë ndeshje ishin mysafirët, të cilët avasuan me

Besart Berisha “tripletë” në fitoren e Melburn ndaj Central Koast (VIDEO)

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Besart Berisha, po shkëlqen në kampionatin australian. Në ndeshjen e fundit mes Melburn Viktori dhe Central Koast, bomberi shqiptar ka shënuar 3 gola në fitoren 5:2 të ekipit të tij. Në minutën e 15-të, Xhorxh shënoi golin e parë për vendasit, ndërkohë që në minutën e

Berisha me Melburn Viktori shënon në Ligën e Kampionëve të Azisë (VIDEO)

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Besart Berisha po kalon një formë shumë të mirë me skuadrën e tij Melburn Viktori në Australi. Berisha arriti që të shënojë sërish me skuadrën e tij, kësaj rradhe në Ligën e Kampionëve të Azisë ndaj skuadrës japoneze të Kavasaki Frontal. Ndeshja ndërmjet Melburn Viktori dhe