Besmir Bojku: Ndaj Renovës ta dëshmojmë se jo rastësisht jemi gjysmëfinalistë

Struga Trim Lum të dielën në terren vendas do të mirëpret Renovën, në një ndër ndeshjet më interesante të javës së fundit të stinorit vjeshtorë, njofton “infOSport.mk”. Ndeshjet mes këtyre dy skuadrave gjithnjë kanë sjellë shumë paqartësi, ndërsa më së miri flasin edhe statistikat mes tyre. 12 ndeshje zyrtare mes këtyre

Besmir Bojku flet për shortin çerekfinal dhe kundërshtarin e tyre Shkëndijën

Struga Trim Lum tashmë ka mësuar emrin e skuadrës kundërshtare në ndeshjen çerekfinale të Kupës së Maqedonisë. Kundërshtarë i skuadrës strugane do të jetë Shkëndija, një ndër skuadrat pretendente për ti shkuar këtij kompeticioni deri në fund, njofton “infOSport.mk”. Nga tabori i skuadrës strugane rreth kundërshtarit të ardhshëm në kuadër të

Bomberi nga Maqedonia largohet nga Feronikeli!

Pas Besmir Bojkut rrugës së ndarjes me Feronikelin është edhe sulmuesi maqedonas, Marko Simonovski, njofton “infOSport.mk”. Ish sulmuesi i Metalurgut bëri një sezon të shkëlqyeshëm me Feronikelin në Superligën e Kosovës, duke rezultuar si golashënuesi më i mirë i skuadrës nga Drenasi, që vetëm në fund siguroi mbijetesën në mesin e