Çfarë gjesti, Tevez ofron pagën një vjeçare në luftën kundër koronavirusit

Ylli argjentinas, Karlos Tevez që aktualisht mbron ngjyrat e Boka Xhuniors ka bërë një gjestë të madh. Teksa intervistohet nga ana e “Ole”, vetë futbollisti shpreh gatishmërinë që të lërë rrogën për 1 vit bashkë me shokët e tjerë, për të ndihmuar të varfrit. Pavarësisht se Koronavirusi ka prekur edhe shumë njerëz

Festa është për River Plejt! Dramë e veçantë në Superklasikon më të rëndësishme (VIDEO)

Festa është për River Plejt, skuadër kjo e cila për të katërtën herë në histori u shpallë kampione e Amerikës Jugore, pasi në finalen e madhe të ‘Copa Libertadores’ mundi Boka Xhuniorsin me rezultatin 3:1 dhe me rezultatin e përgjithshëm 5:3 triumfoi në ‘Superklasikon’ më të madhe në histori, njofton

Katari favorit për të organizuar super përballjen, River Plejt-Boka Xhuniors

‘Khalifa International Stadium’ në kryeqendrën e Katarit - Doha, është favorit për të pritur ndeshjen e kthimit midis dy skuadrave gjigande argjentinase, River Plejt dhe Boka Xhuniors në kuadër të finales së madhe të Copa Libertadores, njofton ‘The Sun’, përcjellë ‘infOSport.mk’. Sipas këtij burimi ndeshja do të zhvillohet me 9 dhjetor