Talenti shqiptarë paraqitet me Dortmundin në miqësore, Kosova dhe Shqipëria shpresojnë!

Albin Thaqi është mbrojtësi i talentuar shqiptar që ka luajtur dy ndeshje miqësore me Borusia Dortmundin deri më tani. 19-vjeçari nga Kosova ka luajtur për dy sezone me skuadrën e dytë gjermane, ndërsa gjatë kësaj faze përgatitore është thërritur nga trajneri Marco Rose në skuadrën e parë. Dortmund ka luajtur deri

Siti fiton në frymën e fundit, Dortmundi bënë të vuaj ekipin e Guardiolas (VIDEO)

Mançester Siti ka shënuar fitore 2:1 ndaj Borusia Dortmundit në ndeshjen e parë çerekfinale, edhe atë vetëm në frymën e fundit, duke iu flënderuar një goli të shënuar nga sulmuesi Filld Foden në minutat e fundit të ndeshjes, njofton “infOSport.mk”. Foden shfrytëzoi pasimin e Gjundogan brenda zonës së “milionerëve”, ndërsa pa

Strakosha flet për interesimin e Borusia Dortmundit

Thomas Strakosha sezonin e ri futbollistik me shumë gjasa do të largohet nga Lacio. Gardiani i kombëtares shqiptare humbi statusin e titullarit te skuadra “laciale”, ndërsa edhe raportet jo të mira me drejtuesit e klubit italian kanë shtyrë Strakoshën të mendoj seriozisht largimin. Si destinacion i tij i rradhës përmendet Bundesliga

Super debutim i Muriqit me Lacion në Ligën e Kampionëve, ja reagimi i tij

Ylli i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, pas debutimit në “Serie A”, mbrëmë bëri  debutimin e tij edhe në Ligën e Kampionëve, ku me Lacion e tij shënuan një fitore të madhe përballë Borusia Dortmundit. Lazio e fitoi sfidën e parë në kuadër të Grupit “F”, me rezultatin 3:1, duke paralajmëruar