Maqedonia U17 luajti vetëm baraz ndaj Bosnje e H.

Përfaqësuesja e Maqedonisë U17 në ndeshjen e parë kontrolluese, nga gjithsej dy që janë paraparë të zhvillohen me këtë kundërshtarë, ka barazuar pa gola. Në ndeshjen e zhvilluar në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” në Shkup, të besuarit e trajnerit Goran Staniq ishin kundërshtarë më i mirë, mirëpo në asnjë rast nuk

Paralajmërohen incidente në ndeshjen miqësore, Shqipëri-Bosnje e H.

Në ndeshjen miqësore ndërmjet kombëtares së Shqipërisë dhe Bosnje e Hercegovinës që në program është nesër në “Elbasan Arena”, mund të ketë incidente, njofton “Anadolu Agency (AA)”. Incidente të këtilla ka paralajmëruar njëri prej fraksioneve të tifo grupit shqiptarë, “Illyrian Elite”, të cilët janë kundër Federatës së Futbollit shqiptarë. Ndryshe “Illyrian Elite”