Mbyllen 45 minutat e para, Zvicra dhe Brazili në avantazh (VIDEO)

Janë mbyllur 45 minutat e para nga ndeshjet e grupit “E” në kuadër të Kampionatit Botëror në Rusi, në të cilat skuadrat favorite, Brazili dhe Zvicra po avansojnë përballë kundërshtarëve të tyre, Serbisë, gjegjësisht Kosta Rikës, njofton “infOSport.mk”. Që të dyja skuadrat shënuan nga një gol, ndërsa goli i Zvicrës mban

Nejmar barazohet me Romarion (VIDEO)

Ylli brazilian, Nejmar ishte autorë i njërit prej golave të shënuar në miqësoren ndaj Austrisë, në të cilën ndeshje Brazili shënoi fitore me rezultatin 3:0. Në këtë mënyrë ylli i Paris Sen Zhermenit arriti që të barazohet me Romarion, kur janë në pyetje golat e shënuar me fanellën e kombëtares braziliane. https://www.youtube.com/watch?v=89ZgxTkCKVE Që