Jo vetëm Frankfurti, por e gjithë Gjermania po feston! Vitin tjetër 5 ekipe do lozin në Ligën e Kampionëve

Sonte nuk po feston vetëm qyteti i Frankfurtit, por po feston e gjithë Gjermania, pasi edicionin e ardhshëm nga ky kampionat në Ligën më Prestigjioze Europiane do të luajnë ploë 5 ekipe, njofton “infOSport.mk”. Një gjë e tillë u mësua sonte, pasi Ajntrahti i Frankfurtit arriti që të triumfoi në Liga

Bundesliga në karantinë!

Rritja e ndjeshme e numrit të infektuarve me Koronavirus në Gjermani nuk kursen as Bundesligën, kur kanë mbetur edhe pak javë nga mbyllja e garës. Për këtë arsye, Federata Gjermane e Futbollit ka vendosur që të karantinojë skuadrat e elitës dhe të Bundesligës 2, që kampionati të mund të mbyllet

Lajm i bujshëm nga Gjermania, klubi i Bundesligës hap dyer për tifozët

Sipas gazetës gjermane “BILD”, autoritetet shëndetësore të qytetit gjerman Lajpcig, kanë dhënë miratimin për hapjen e dyerve të stadiumit “Red Bull Arenas” për ndeshjen kundër Majncit, e planifikuar për t’u zhvulluar më 20 shtator, për javën e parë të kampionatit të Bundesligës për sezonin 2020-2021. Të pranishëm në stadium do të