Buskets pas plotë 17 vitesh i thotë lamtumirë Barcelonës!

Serxhio Buskets pas plotë17 vitesh është gati t’i japë lamtumirën Barcelonës. Kontrata e 34-vjeçarit me “katalunasit” përfundon qershorin e vitit të ardhshëm, ndërsa e njëjta sipas mediave spanjolle nuk do të rinovohet. Megjithatë, spanjolli do të vazhdojë të luajë dhe tashmë ka vendosur për destinacionin e tij të ardhshëm: Inter Miami i

Buskets rinovon kontratën me Barcelonën, klauzola shkon në 500 milionë euro

Serhio Buskets ka zyrtarizuar përmes firmës rinovimin e kontratës me Barcelonën, mëngjesin e sotëm. Zv.kapiteni blaugrana, i cili ka negociuar me klubin “katalunas” përmes agjentit të tij, Josep María Orobitg, ka përfituar përmirësim ekonomik të marrëveshjes. Buskets, i cili debutoi një dekadë më parë me Barcelonën, do të mbetet në “Kamp

Çmendet PSZH-ja, 325 mln euro për dyshen e Barcelonës

Skuadra kampione e Francës, Paris Sen Zhermeni është gati për të bërë çmendurinë e fundit në këtë merkatoje vere. Sipas mediave “iberike”, PSZH-ja kërkon të nënshkruajë me dyshen e Barcelonës, Ivan Rakitiç – Serhio Buskets, shkruan “Goal.com”. Buskets ka një klauzolë prej 200 milionë eurosh, ndërsa mesfushori kroat prej 125 milionë euro. Në

Juve shumë afër nënshkrimit me Buskets

Skuadra kampione e Italisë, Juventusi është shumë afër nënshkrimit të kontratës me mesfushorin e ri të Barcelonës, Oriol Buskets, pohon “Mundo Deportivo”. 19-vjeçarit që luan për të rinjët e Barcelonës, i ka përfunduar kontrata me Barcelonën, ndërsa nga e gjithë kjo dëshirojnë të përfitojnë nga klubi “bardhezi”, që pritet ta transferojnë